Co to jest różnicówka?
Ciekawe

Co to jest różnicówka?

Osoby nie znające się na prądzie stałym i zmiennym, nie mające na co dzień zbyt wiele wspólnego z łączami prądowymi, szczególnie jeżeli chodzi o rozróżnienie fazowe, z pewnością nie wiedzą co to jest różnicówka. Warto tej tematyce bliżej się przyjrzeć i wyjaśnić dla wszystkich niewiedzących to pojęcie. Różnicówka czy też inaczej wyłącznik różnicowoprądowy to urządzenie niezbędne na każdej budowie oraz w zakładzie przemysłowym, ma ono kluczowy wpływ na bezpieczeństwo osób pracujących z prądem.

Zasada działania różnicówki

Ten nieco skomplikowany mechanizm ma za zadanie wykryć problemy z prądem i zagrożenie wynikające z przebicia, nieszczelnego łącza elektronicznego, aby uchronić osoby przed porażeniem prądowym oraz pożarem wywołanym przez uszkodzenia w łączach elektrycznych. Jeżeli konkretne urządzenia budowlane są podłączone do prądu, a w tym samym czasie występuje w złączach jakiś problem, różnicówka rozłączy prąd z danego urządzenia, zabezpieczając urządzenie przed uszkodzeniem oraz osobę pracującą przed porażeniem prądowym.

Sklep elektryczny.pl zaprasza

Jeśli szukasz artykułów elektrycznych zapraszamy do naszego sklepu elektryczny.pl. Oferujemy towary wyłącznie rekomendowanych producentów.