Jakie płytki będą odpowiednie na taras?
Dom i ogród

Jakie płytki będą odpowiednie na taras?

Coraz więcej osób decydujących się na budowę własnego domu chce mieć również taras. Najczęściej przylega on do salonu, stanowiąc jego naturalne przedłużenie. Na tarasie można spędzać czas, relaksować się, urządzać letnie przyjęcia dla znajomych. Warto wykończyć go płytkami. Jakie płytki tarasowe będą najlepszym wyborem?

Jeśli chodzi o kolor, to płytki tarasowe najlepiej dopasować zarówno do koloru, jak i stylu wykończenia elewacji budynku. Niektórzy decydują się na wybór płytek pasujących do podłogi, która znajduje się w salonie. Płytki tarasowe dostępne są obecnie w tak wielu wzorach i kolorach, że bez problemu można znaleźć idealne dla siebie płytki tarasowe.

Kupując płytki tarasowe, trzeba pamiętać, że będą one narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dużym zagrożeniem dla płytek są niskie temperatury. Dlatego tak ważne jest, aby płytki tarasowe były odporne na mróz. Jest to cecha połączona z nasiąkliwością, która w przypadku płytek mających znaleźć się na tarasie nie może być większa niż 3%.