Wyjątkowy klimat ciemnej łazienki
Dom i ogród

Wyjątkowy klimat ciemnej łazienki

Jak uczynić z klasycznej łazienki miejsce wyjątkowe? Często możemy usłyszeć, że jeśli nie jest ona przestrzenią zbyt dużą, na pewno nie będzie to proste zadanie.

Warto jednak pamiętać, że czasem już jeden ciekawy detal może mieć wpływ na to, jak będziemy postrzegać całe pomieszczenie. W tym konkretnym przypadku detalem takim mogą być ciemne meble łazienkowe.

Zwykło się przyjmować, że choć są one ciekawym rozwiązaniem, sprawdzają się przede wszystkim w odniesieniu do stosunkowo dużych łazienek. Rzeczywiście, w ciemnej tonacji są utrzymane zazwyczaj przede wszystkim tak zwane pokoje kąpielowe. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie wszystkie meble muszą być rozwiązaniami w ciemnych odcieniach. Znakomity efekt daje także łączenie tego, co ciemne, z tym, co jasne, w tym także ze sterylną bielą. Tylko od nas zależy też, czy łazienka w ciemnej tonacji będzie pomieszczeniem nowoczesnym, czy też jednym z tych, które są utrzymane w stylu retro. Możliwości jest wiele, a efekt końcowy zależy przede wszystkim od naszej kreatywności.