Czy meble na taras różnią się od ogrodowych? -
Dom i ogród

Czy meble na taras różnią się od ogrodowych?

Meble na taras oraz te, które przeznaczone są do ogrodu, zwykle są sprzedawane przez te same sklepy. Co więcej, niejednokrotnie oferuje się je w tym samym dziale. Czy oznacza to, że również ich nazewnictwo jest umowne?

Każdy punkt sprzedaży ma swoje własne wytyczne w tym zakresie. Sytuacja, w której określenia „tarasowe” i „ogrodowe” są stosowane zamiennie, nie jest więc rzadko. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z meblami, które niczym nie różnią się między sobą. Różnic z pewnością nie dopatrzymy się w ich atrakcyjności wizualnej, na tej bowiem zależy nam bez względu na to, czy fotele lub krzesła chcemy umieścić w ogrodzie, czy też na tarasie. Pewne zmiany mogą jednak dotyczyć wytrzymałości. Meble tarasowe przeważnie są wystawiane na zewnątrz jedynie na jakiś czas, nie muszą być więc tak odporne na warunki pogodowe, jak meble do ogrodu. Te drugie zwykle wykazują się większa wytrzymałością, lepiej radzą sobie też z promieniowaniem UV. Zawsze jednak warto pamiętać o tym, aby zestawiać ze sobą konkretne parametry nie bazują jedynie na nazwach.

Meble tarasowe z DessiHome

Planujecie zakup mebli na taras? Sprawdźcie ofertę salonu DessiHome – meble na taras Katowice.  Najnowsze trendy mebli znajdziecie właśnie u Nas.