Z jakiego samochodu korzystać chcąc zdać egzamin na prawo jazdy?
Motoryzacja

Z jakiego samochodu korzystać chcąc zdać egzamin na prawo jazdy?

Potencjalni kursanci posiadają dość zróżnicowane kryteria, na podstawie których podejmują się oceny tego, czy dana szkoła prawa jazdy w Warszawie jest placówką dobrą, czy też nie. Jednym z częściej zadawanych przez nich pytań jest więc pytanie o to, czy nauka jest prowadzona na takim samym samochodzie, jak ten, w którym będzie zdawany egzamin. Instruktorzy zatrudnieni przez AutomobilKlub Polski zwracają uwagę na to, że choć troska ta ma pewne uzasadnienie, wcale nie mówimy o kwestii, która musi być wiodąca przy wyborze odpowiedniego kursu.

Rzeczywiście, kursant powinien mieć okazję poznania samochodu, na którym będzie zdawał egzamin. Nawet korzystając z auta tego samego typu musi jednak liczyć się z tym, że kontakt z pojazdem egzaminacyjnym może być dla niego zaskoczeniem. Taki pojazd jest przeważnie znacznie bardziej wyeksploatowany, a tym samym, jego prowadzenie również może się nieco różnić od tego, z jakim mamy do czynienia podczas zajęć. Jeśli więc istnieje taka możliwość, najlepiej jest trenować nie na jednym, ale na kilku modelach.

Wysoka zdawalność

Szkoła nauki jazdy Automobilklub Polska zaprasza na kurs prawa jazdy kat. A1, A, B, BE, C, CE i D. Jesteśmy szkołą z wieloletnią tradycją, doświadczeniem oraz mnóstwem przeszkolonych posiadaczy prawa jazdy. Sprawdź naszą ofertę – szkoła prawa jazdy w Warszawie.