Rodzaje bram garażowych
Ciekawe Dom i ogród

Rodzaje bram garażowych

Wybór bramy garażowej nie należy to łatwych. Kupno jej to nie mały koszt oraz zakup na lata. Dlatego warto zastanowić się dokładnie nad jej wyborem, aby później nie żałować zakupu. Jakie wyróżniamy rodzaje bram garażowych?

Bramy garażowe

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów, jest brama segmentowa. Szczególnie nadaje się ona do małych garaży gdyż jej sposób otwierania nie zajmuje dużo miejsca. Kolejnym rodzajem są bramy uchylne. Jest to brama której skrzydło jest w jednym kawałku, otwiera się poprzez uchylenie do góry. Ciekawym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na bramę skrzydłową. Jest to popularny rodzaj bramy, której sposób otwierania się jest identyczny do sposobu otwierania drzwi podwójnych. Ostatnim rodzajem jest brama rolowana. Jeżeli zależy nam na dużej ilości wolnego miejsca w garażu, to zdecydowanie warto ją wybrać. Otwiera się ona zwijając roletę do skrzynki umieszonej pod sufitem, takie działanie pozwala na parkowanie samochodu od razu przed bramą, gdyż nie koliduje to z jej poprawnym działaniem.

Jeżeli interesują nas bramy garażowe, to warto zakupić je w zaufanej firmie z dużym doświadczeniem, najlepszą taką firmą jest Bramotechnika.