Budowa studni głębinowej – czy to trudne i drogie?

Niektórzy muszą, a inni po prostu chcą posiadać własną studnię – wiele osób jednak zastanawia się nad całą realizacją podobnego pomysłu, obawiając że jest to bardzo trudne i z tego powodu bardzo drogie. Nie trzeba jednak mieć podobnych obaw – istnieją bowiem firmy, które specjalizują się w wykonywaniu wykopów czy odwiertów i w związku z tym mają dużą wprawę oraz niezbędny sprzęt.

Wszystko odbywa się w sposób profesjonalny i bezpieczny

Budowa studni głębinowej polega na wykonaniu głębokiego odwiertu (stąd zresztą sama nazwa), ponieważ studnie tego typu sięgają przeszło 10 metrów, zwykle oscylując w granicach 13. Wszystko uzależnione jest jednak od konkretnego przypadku. Następnie do tak powstałego odwiertu wprowadzane są dwie rury oraz montowane kolejne, ważne elementy, jak głębinowa pompa tłocząca.

DrillPol jest firmą, która zajmuje się profesjonalnym wykonaniem tego typu obiektów, realizując zlecane projekty na terenie Śląska – gdzie działa. Posiadany sprzęt i doświadczenie zdobyte w tej dziedzinie sprawiają, że firma często jest w stanie zrealizować zlecenie już w 1 dzień. Przekłada się to na koszty budowy, które są co prawda uzależnione od konkretnego przypadku i napotykanych trudności, jednak niższe niż się niektórym wydaje.