Żylaki kończyn dolnych
Zdrowie i uroda

Żylaki kończyn dolnych

Żylaki kończyn dolnych to problem wielu Polek. Badania pokazują, że aż ponad 72 procent kobiet w Polsce skarży się na częste dolegliwości związane z niewydolnością żył kończyn dolnych, w tym żylaki. Należy podkreślić, że takie problemy nasilają się z wiekiem. Skąd biorą się żylaki? Jak się przed nimi uchronić?
Żylaki kończyn dolnych to schorzenie związane z nadużywaniem pozycji stojącej i siedzącej, przy równoczesnym brakiem ruchu. Odpowiedni przepływ krwi w żyłach, zwłaszcza żyłach nóg, uwarunkowany jest od prawidłowego funkcjonowania stawów i mięśni. Przy każdym jednorazowym skurczu mięśnia krew, która zalega w żyłach, zostaje przesunięta w kierunku serca. Cofaniu się krwi zapobiegają zastawki w żyłach. Niestety, gdy dochodzi do uszkodzenia zastawek w żyłach, krew zaczyna się cofać i gromadzić w żyłach w ten sposób dochodzi do powstawania żylaków.

Jak zapobiegać powstawaniu żylaków?

Najlepszym lekarstwem, które uchroni nas przed powstawaniem żylaków, jest sport. Idealny jest spacer lub marsz szybkim krokiem, nordic walking. Bardzo dobrze działa jazda na rowerze oraz pływanie- łączy trening mięśni z masażem, co dodatkowo usprawnia przepływ krwi.

Szpital Chirurgiczny Medfemina

Szpital Chirurgiczny Medfemina we Wrocławiu oferuje szeroki zakres zabiegów chirurgicznych z wykorzystaniem nowoczesnych i małoinwazyjnych technik operacyjnych. W znieczuleniu ogólnym i w miejscowym przeprowadzane są zabiegi z chirurgii ogólnej, onkologicznej i naczyniowej. Szpital Medfemina zapewnia najwyższą jakość leczenia z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć światowej medycyny.