Zegary sterujące programowalne
Ciekawe

Zegary sterujące programowalne

W przypadku domowych i przemysłowych układów elektrycznych bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie zegara sterującego. Sposób w jaki ziała to urządzenie pozwoli na sprawne zarządzanie poszczególnych urządzeń.

Czym jest zegar programowalny?

Zegar programowalny opiera swoje działanie na włączaniu i wyłączaniu poszczególnych urządzeń elektrycznych o wyznaczonej przez as porze. Umożliwia nam to dokładne sterowanie pracą sprzętu, ponieważ my ustalamy o której godzinie dane urządzenie ma się załączyć i po jakim czasie ma ono zostać odłączone. Przekłada się to oczywiście na dużo mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Gdzie zastosować zegar programowalny?

Zazwyczaj taki zegar sterujący montujemy w urządzeniach podgrzewających wodę oraz w poszczególnych pomieszczeniach w domu bądź mieszkaniu na przykład zegar programowalny do bojlera oraz grzejników. Zegar sterujący doskonale sprawdzi się również podczas sterowania oświetleniem ogrodowym, klimatyzacją oraz roletami.

Sklep z artykułami elektrycznymi

Asortyment sklepu elektryczny.pl jest bardzo zróżnicowany. Znajdziemy w nim elementy elektryczne, które pochodzą wyłącznie od zaufanych producentów, między innymi osprzęt elektroinstalacyjny, automaty schodowe oraz rozdzielnice natynkowe i podtynkowe. Sklep elektryczny.pl posiada wieloletnie doświadczenie, które pozwala zaspokoić nawet najbardziej wymagającego klienta.