W co musi być wyposażony nasz samochód
Ciekawe

W co musi być wyposażony nasz samochód

Kupując auto musimy mieć na uwadze, jakie wyposażenie musi ono posiadać. Brak posiadania chociaż jednego z nich wiąże się z niemałym mandatem, dlatego zdecydowanie warto je posiadać. O jakim wyposażeniu samochodu nie możemy zapomnieć?

Obowiązkowe wyposażenie samochodu

Samochód przede wszystkim musi być wyposażony w tablice rejestracyjne. Mają one za zadanie umożliwić identyfikację auta przez służby. Kolejną rzeczą jest gaśnica. Należy pamiętać, że musi ona posiadać ważną homologację. Eksperci zalecają posiadanie gaśnicy co najmniej typu BC, umożliwia ona gaszenie płynów i gazów. Ważnym elementem jest również trójkąt ostrzegawczy. Podczas awarii samochodu ustawiamy go w odległości zależnej od drogi jaką się poruszamy za samochodem. Jej zadaniem jest informowanie kierowców o unieruchomieniu naszego samochodu. Warto również wyposażyć samochód w apteczkę. Nie należy ona do wyposażenia obowiązkowego, lecz zdecydowanie warto się w nią wyposażyć, gdyż nigdy nie wiem kiedy może się nam przydać.

Jeżeli interesuje nas zapisanie się na kurs na prawo jazdy, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty  kurs nauki jazdy w Warszawie.