Montaż drzwi bez tajemnic
Ciekawe

Montaż drzwi bez tajemnic

Choć drzwiom wejściowym poświęca się wiele uwagi, zdecydowana większość porad padających pod adresem ich użytkowników dotyczy nie tyle ich montażu, ile samego zakupu.

Tymczasem to, w jaki sposób zamontowano drzwi wejściowe, nie pozostaje wcale bez wpływu na poziom zadowolenia z tego rodzaju rozwiązania. Warto więc zadać sobie pytanie o to, do czego przywiązywać szczególną wagę chcąc być zadowolonym z tego rodzaju rozwiązania.

Jedna z najważniejszych zasad, z jakimi mamy do czynienia w przypadku zakupu drzwi zewnętrznych dotyczy tego, że osadza się je podczas jednego z ostatnich etapów prac wykończeniowych. Ma więc to miejsce wtedy, gdy pomieszczenie jest już otynkowane i pomalowane, a podłogi są ułożone. Niestety, pewne czynności powinny być wykonane jeszcze na etapie stanu surowego. To właśnie wtedy określa się, jakie będą zewnętrzne wymiary ościeżnic drzwiowych. Wtedy też najlepiej mieć już określony poziom posadzek tak, aby już podczas montażu nie pojawiła się konieczność przycinania skrzydeł.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą bramotechnika.pl.