Leczenie trądziku różowatego
Zdrowie i uroda

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty jest schorzeniem przewlekłym, a jego dolegliwości ograniczają się do skóry twarzy i rozwijają się na podłożu zaburzeń naczyniowych oraz łojotoku. Choroba ta znacznie częściej dotyka kobiety, jednak bardzo cięższe postacie tej odmiany trądziku pojawiają się u płci męskiej. Najczęściej dotyczy on osób w wieku dojrzałym, a charakterystyczne objawy to występowanie wykwitów rumieniowych, krostkowych oraz grudkowych. Trądzik różowaty jest chorobą przebiegającą z okresami zaostrzenia i remisji.

Leczenie trądziku różowatego

Często konieczna jest wizyta u lekarza dermatologa, który zaleci stosowanie antybiotyków doustnych lub leczenie miejscowe, w postaci maści oraz kremu. Niestety bywa, że ani dzięki antybiotykom, ani leczenie miejscowe nie przynosi rezultatów. Wówczas pozostaje jedynie leczenie laserem. Laseroterapia gwarantuje całkowite pozbycie się trądziku różowatego na zawsze, ponieważ zmiany nie wracają w miejscach leczonych przy użyciu lasera. Większości blizn również można się pozbyć. Niestety, zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie przynajmniej kilku serii zabiegów.

Oferta gabinetu Medilaser

Gabinet Medilaser proponuje wszystkim swoim klientom innowacyjny oraz bezbolesny zabieg Ellipse, który skutecznie radzi sobie z każdym rodzajem trądziku oraz takimi niedoskonałościami jakimi są blizny czy rozstępy. Doświadczony personel gabinetu podchodzi z pełnym profesjonalizmem do każdego pacjenta. Jeżeli jesteś zainteresowany zabiegiem Ellipse, aby skutecznie zwalczyć niedoskonałości swojej skóry, to zapraszam do zapoznania się z ofertą – leczenie trądziku różowatego.