Kocioł na pellet z palnikiem żeliwnym firmy Kotły – Mocek
Dom i ogród

Kocioł na pellet z palnikiem żeliwnym firmy Kotły – Mocek

Sposób ogrzewania domu to bardzo ważna decyzja. Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić to określić jakim paliwem będziemy ogrzewać nasz dom. Jeżeli zdecydujemy się zakupić kotła na pellet koniecznie należy zapoznać się z zaletami tego rozwiązania oraz poznać podstawowe zasady palenia tym ekologicznym paliwem. Przy zakupie kotła pelletowego również kierujemy się zdrowym rozsądkiem, ponieważ w tym przypadku jakość idzie w parze z ceną.

Pellet to eko opał

W języku angielskim pellet oznacza granulkę. W praktyce natomiast jest to materiał opałowy w postaci granulatu sporządzony z odpadów drzewnych takich jak trociny, wióry i zrębki, które pod wysokim ciśnieniem zostają sprasowane. Opał ten jest niewielkich rozmiarów, ponieważ ma formę kulek lub kilku centymetrowych walców, co pozwala na łatwe magazynowanie oraz dozowanie. Przewagą pelletu nad tradycyjnym opałem jest niewielka ilość popiołu przy porównywalnej wartości opałowej.

Jesteś zainteresowany zakupem kotła klasy 5? Godnym polecenia z pewnością będzie piec z żeliwnym podajnikiem paliwa BATORY PLUS. Zapraszamy do skorzystania z oferty FIRMY Kotły – Mocek. Sprawdź ofertę – palnik żeliwny ecodesigne.