Dropshipping: sposób prowadzenia sklepu internetowego
Ciekawe

Dropshipping: sposób prowadzenia sklepu internetowego

Decydując się na prowadzenie sklepu internetowego, warto postawić na tak zwany model dropshipping. Jest to model logistyczny sprzedaży internetowej, który sprawia, że obowiązki sklepu są zdecydowanie mniejsze. Dropshipping hurtownia to między innymi sklep z zabawkami, który oferuje szeroki wybór zabawek dla dzieci w bardzo różnym wieku.

Decydując się na dropshipping, nie trzeba martwić się zarówno składowaniem towaru, jak i jego wysyłką. Sklep musi zająć się jedynie pozyskaniem klientów, a także ich obsługą. Właściciel sklepu zajmuje się również procesem sprzedaży, a także obsługi posprzedażowej. Dropshipping opiera się na oprogramowaniu Redcart. Cały proces zatowarowania sklepu ma charakter wirtualny, a proces wysyłki zakupionych zabawek bierze na siebie hurtownia, z którą współpracuje sklep.

Jest to rozwiązanie niezwykle atrakcyjne, które znacząco zmniejsza koszty prowadzenia sklepu internetowego. Wszelkie formalności zmniejszone są do absolutnego minimum. Podobnie koszty, z którymi trzeba się zmierzyć.