Dlaczego w naszych łazienkach króluje biel?
Dom i ogród

Dlaczego w naszych łazienkach króluje biel?

Aranżacje łazienek w Galerii Wnętrz Mera, często są oparte o biały kolor – jest to punkt wyjścia. Pozostałe elementy w łazience są dobierane w taki sposób aby kontrastowały, co spina przestrzeń w idealną całość. Dlaczego tak bardzo podoba nam się biały kolor w łazience i czy na pewno jest to taki dobry pomysł?

Rozmiary i funkcja

Każdy, absolutnie każdy salon łazienek, większość swojej oferty prezentuje w kolorach jasnych. Jeśli nie po prostu w bieli, to w kolorystyce bardzo zbliżonej. Jest to naturalny efekt preferencji klientów i trudno mieć o to pretensje do samych salonów łazienkowych. Preferencja ta bierze się w dużej mierze z przyzwyczajenia, ale też z dbałości o higienę, co kiedyś było dość poważnym problemem. Ciemniejsze kolory utrudniały identyfikację problemów higienicznych.

Warto jest zwrócić uwagę także na to, że jasne kolory bardzo skutecznie powiększają optycznie niewielkie pomieszczenia, a taki właśnie charakter ma przeciętna łazienka w polskim domu oraz mieszkaniu.

Płytki ceramiczne w jasnych kolorach

Aranżując niewielką łazienkę warto wybrać białe lub jasne płytki ceramiczne. Szeroki wybór materiałów wykończeniowych jak kafelki czy płytki ceramiczne znajdziesz na stronie mera.eu.