Czym jest endometrioza u kobiet?
Zdrowie i uroda

Czym jest endometrioza u kobiet?

Choroba endometrium dotyczy 10% kobiet, a w przypadku pacjentek leczonych z powodu niepłodności statystyki sięgają aż 40%-50%. Choroba endometrium polega na przenoszeniu elementów wewnętrznej warstwy macicy, czyli endometrium poza jej obszar, a następnie zagnieżdżanie się oraz rozrost ognisk endometrialnych w jajnikach, na otrzewnej, w przewodzie pokarmowym oraz przewodzie moczowym.

Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?

Endometrioza cechuje się rozmaitymi bólami o różnym umiejscowieniu i stopniu nasilenia. Najczęściej jednak dolegliwości te występują w postaci bardzo bolesnych miesiączek. Natomiast inne przypadłości to między innymi ból odczuwalny podczas współżycia czy oddawania moczy bóle te są związane z lokalizacją ognisk choroby. Bóle przy schorzeniu endometriozy wywołane są poprzez tworzenie się zrostów na skutek stanu zapalnego.

Oferta Szpitala Medfemina

Szpital Medfemina od 2015 roku jest pierwszym i jedynym prywatnym szpitalu ginekologicznym we Wrocławiu. Specjalizujemy się w usuwaniu endometriozy, mięśniaków i torbieli, operacjach nietrzymania moczu oraz pozostałym spektrum zabiegów ginekologicznych.