Styropian – do czego się przydaje?

Każdy człowiek wie czym jest styropian. Wszyscy kojarzymy bowiem jego białe płaty, które używane są do ocieplania budynków i które czasem służą jako opakowania zabezpieczające dla przeróżnych rzeczy. Każdy z nas kojarzy styropian jeszcze z dzieciństwa, jednak nie wszyscy doceniają w pełni jego możliwości. Tym bardziej, że nasza wiedza o nim opiera się jedynie na wyglądzie – nie wiemy zazwyczaj jak powstaje takie tworzywo.

Postaw na styropian

Styropian jest porowatym tworzywem sztucznym, otrzymanym poprzez spienienie wstępnie spienionych granulek polistyrenu (co dzieje się pod wpływem podgrzania przez parę wodną), zawierających porofor.

Styropian może służyć nie tylko jako opakowania ochronne, lecz również być używany do tworzenia tacek, kubków, talerzyków, z których wszyscy korzystamy w lecie, gdy robimy grilla albo piknik. Jest to świetny materiał izolacyjny, ale również i dekoracyjny. Coraz częściej są z niego tworzone przeróżne ozdoby do domu. Warto odwiedzić sklep ze styropianem Styropianbudowlany.pl i poznać różne jego wersję oraz zastosowania.