Leasing auta – co oznacza?

Często mówi się o wzięciu jakiegoś samochodu w leasing. Oferty takie pojawiają się w różnych reklamach – czy to internetowych, czy telewizyjnych. Na stronach licznych firm można również zauważyć podobne informacje – ale wciąż nie wszyscy wiedzą co dokładnie taka oferta oznacza.

Czym jest leasing i dlaczego jest korzystny?

Leasing jest bardzo nowoczesną formą finansowania inwestycji, która nie wymaga posiadania dużego nakładu własnego – a to ważne dla wielu osób. Leasing ma już jednak pewną historię – pojawił się po raz pierwszy w latach 50’ XX wieku w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a kilkanaście lat później trafił do Europy – oczywiście w Polsce nie od razu mieliśmy możliwość korzystania z podobnych ofert. W tej chwili firm, które oferują wzięcie auta w leasing jest jednak mnóstwo! Leasingodawca i leasingobiorca podpisują umowę, na mocy której przez cały okres trwania leasingu dany produkt (w tym przypadku samochód) pozostaje własnością leasingodawcy. Leasingobiorca opłaca za to specjalne opłaty leasingowe, wywiązując się z umowy i dzięki temu ma możliwość korzystania z pojazdu. Kiedy umowa się kończy, można ją oczywiście przedłużyć – można również postarać się o wykupienie danego auta i to wiele taniej, niż kosztowałoby w salonie samochodowym. Dlatego wiele osób prywatnych i przede wszystkim firm decyduje się na leasing auta, bądź nawet kilku.

Które oferty są warte uwagi?

Na przykład ta firmy Fleet Solutions! Więcej informacji o niej można znaleźć na stronie przedsiębiorstwa – biznes.fleet-solutions.pl